bootstrap templatesObecnie zapraszamy już do naszej nowej oferty. Mamy dla Państwa nowe, atrakcyjne sposoby wypoczynku i spędzania czasu wolnego. Co najważniejsze, zdrowe. Dzięki spędzeniu czasu w lesie zaktywizują Państwo swój układ immunologiczny i zrelaksują się. Zapraszamy do kontaktu. Osobisty przewodnik leśny dobierze dla Państwa optymalne formy aktywności. Poznają Państwo nie tylko wyspę ale i lasy wokół Jezioraka. Poniższa oferta domków niestety nie jest już aktualna ale jeśli są Państwo zainteresowani to wyszukamy dla Państwa najlepsze lokalizacje, noclegi, kwatery na Wielkiej Żuławie, w Iławie lub wokół Jezioraka. Więcej szczegółów na stronie Iławskich Leśnych Przewodników: https://www.przewodnik.ilawa.pl/

 W tekście "Co dalej" kilka słów na temat potencjalnej przyszłości wyspy ponieważ co i rusz pojawiają się na ten temat nowe pomysły. Włącznie z powrotem do "fajfów" sprzed kilkudziesięciu lat, gdy wyspa była częścią tkanki kulturalno- rozrywkowej Iławy.

MobiriseCo dalej z Wielką Żuławą.

Przyszłość przyrodniczej perełki, leżącej w granicach administracyjnych naszego miasta największej wyspy śródlądowej w Polsce, jest częstym tematem w Iławie. Zwłaszcza przed wyborami.

Wyspa Wielka Żuława to 82,4 hektara, 1/25 całości Iławy. Od lat uważana jest za wielki potencjał, który miasto powinno wykorzystać Jedni sądzą że tu powinny pojawić się inwestycje turystyczne, powinni przyjeżdżać turyści, a mieszkańcy Iławy powinni na wyspie zarabiać. Inni uważają, że wyspa jest ewenementem stanie obecnym, i nie powinna być naruszana. Kolejni opowiadają się za przywróceniu jej naturze. Jeszcze inni, że należy ją zagospodarować, głównie na potrzeby mieszkańców, nie turystów . Są też tacy, którzy chcą odbudowy grodu z filmu „Gniazdo” i zrobienia tu europejskiego centrum Słowiańszczyzny.


Proponowano już tutaj kolej linową z15-osobowymi gondolami. Niektórzy wspominali o dronach pasażerskich.
Wielu myśli że Wielka Żuława to ogromny potencjał, to miejsce, które może stać się kołem zamachowym iławskiej gospodarki na kolejne 20, - 30 lat. Z uwagi na doskonałe położenie Iławy, Wielka Żuława uważana jest za najbardziej atrakcyjny teren inwestycyjny w Polsce.


Były propozycje budowy tutaj kompleksu hoteli z zapleczem rekreacyjnym, kompleksu hoteli z zapleczem kongresowo-konferencyjnym, nowoczesnego osiedla domów wypoczynkowych lub parku rodzinnego.
  Tyle że koszty tego dochodzić mogą nawet do miliarda złotych. Choć duży hotel na przeciwległym brzegu, w Iławie, kosztował niecałe 100 milionów złotych.
WITAMY NA STRONIE OŚRODKA WCZASOWEGO U JACKA

Jeśli szukacie Państwo spokoju, ciszy a nade wszystko relaksu , z dala od wielkich miast, to ta oferta jest dla WAS.

Oferujemy przytulna domki dostępne w otulinie Parku Krajobrazowego na największej wyspie śródlądowej w Europie "Wielka Żuława" na środku jeziora Jeziorak, pół kilometra od pięknego miasta Iława stanowiące zaplecze handlowo-kulturalne.

Ośrodek składa się z 10 domków umiejscowionych na zadrzewionej polanie 50 - 100 m od linii brzegowej Jezioraka. Wielkość, położenie, a szczególnie atmosfera tego miejsca pozwala na wypoczynek w tradycyjnym stylu, bez hałasu i tłoku znanych z wielkich kurortów. Za to możecie Państwo wraz ze swoimi bliskimi spędzić czas w otoczeniu natury, nie skrępowani sąsiedztwem imprez, dyskotek i rozgardiaszu dużych ośrodków. Zapewniamy miłą i dyskretną obsługę z ponad 25 letnim doświadczeniem, a na ewentualne kaprysy pogody oferujemy nieustanną pogodę ducha.

Lista Domków

Domek 24

Domki 24 m2: (4 osobowy)
2 pokoje + aneks kuchenny + taras

Wyposażenie:

-2 tapczany
-wersalka
-Stół +krzesła
-Lodówka, Kuchenka 3 palnikowa
-Talerze, sztućce, garnki
-Poduszki, kołdry, pościele
-Węzeł sanitarny w oddzielnym
pawilonie(WC, umywalki, natryski)

Domek 28

Domki 28 m2: (5 osobowy)
2 pokoje + kuchnia + taras

Wyposażenie:
-3 tapczany
-wersalka
-Stół +krzesła
-Lodówka, Kuchenka 3 palnikowa
-Talerze, sztućce, garnki
-Poduszki, kołdry, pościele
-Węzeł sanitarny w oddzielnym
pawilonie(WC, umywalki, natryski)


Do Państwa dyspozycji przygotowaliśmy kąpielisko w zacisznym i słonecznym miejscu

Oferujemy sprzęt wodny:

-łodzie wiosłowe
-kajaki
-rowery wodne
-oraz możliwość zarezerwowania żaglówki

Komunikacja z miastem (500 m przez jezioro) odbywa się łodzią przystosowaną do przewozu ludzi, w wyznaczonych godzinach, co najmniej dwa razy dziennie. Jest to także dodatkowa atrakcja. Przejazdy są bezpłatne

W sytuacjach wyjątkowych przejazdy bez ograniczeń czasowych !!!

Prom samochodowy z którego mogą korzystać także osoby kursuje codziennie od godziny 8:00 do 19:00
Przystań promowa znajduje się przy ulicy Chodkiewicza 

Na wyspie znajdują się letnie baro-kawiarnie oferujące dania i napoje.

Serdecznie zapraszamy